Porady

W tym dziale pragniemy Państwu udzielić porad i sugestii związanych z czyszczeniem, konserwacją, naprawą mebli, tapicerek oraz odzieży i galanterii.

Jeżeli posiadają Państwo jakiś problem lub pytanie, na które nie znaleźliście Państwo odpowiedzi w tym dziale to zapraszamy do kontaktu, wtedy odpowiemy na nie i umieścimy poradę w dziale.

Jak usunąć długopis ze skóry?

Rysa czy plama z długopisu na skórze to stosunkowo często spotykany problem. Zastanawiając się, jak usunąć długopis ze skóry, warto wcześniej upewnić się, z jakim rodzajem materiału mamy do czynienia. Skóry gładkie najczęściej mają na powierzchni warstwę farby, a rozcierana na nich woda nie wsiąka w tkaninę, z kolei skóry surowe i anilinowe charakteryzują się otwartymi porami, a krople wody wsiąkają, pozostawiając ciemne, nieestetyczne plamy. To między innymi od rodzaju skóry zależy wybór odpowiedniego preparatu odplamiającego.

Usuwanie długopisu ze skóry nie zawsze jest proste. W takich przypadkach warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii:

  • im bardziej świeża plama, tym łatwiej ją usunąć,
  • rysy na całej powierzchni (np. narysowane długopisem przez dziecko) są cięższe do usunięcia niż krótkie kreski,
  • szansa na bezproblemowe usunięcie długopisu, tuszu czy szminki ze skóry zmniejsza się, jeżeli wcześniej były używane agresywne środki takie jak np. zmywacz do paznokci, spirytus.

Do usuwania plam z długopisu, szminki czy atramentu ze skóry licowanej oraz lakierowanej doskonale sprawdza się specjalistyczny środek MAGIC INC ROLLER PLUS. Skuteczność czyszczenia jest uzależniona w dużej mierze od czasu powstawania plamy oraz faktu, czy była ona już poddawana próbie usunięcia.

Po zastosowaniu preparatu MAGIC INC ROLLER PLUS zaleca się pielęgnację całej powierzchni mebla przy pomocy zestawu KERASOFT lub wyczyszczenie go środkiem SOFT CLEANER, a następnie zaimpregnowanie oczyszczonego miejsca przy użyciu produktu PROTECTION CREAM.

Czym czyścić plamy po długopisie?

Do czyszczenia plam po długopisie, atramencie, szmince itp. służy środek MAGIC INC ROLLER PLUS. Efektywność czyszczenia uwarunkowana jest czasem powstania plamy oraz faktem czy plama była już czyszczona.

W przypadku zabrudzeń po długopisie lub innych specyficznych produktach nie należy podejmować prób usunięcia ich metodami domowymi typu: kwasek cytrynowy, cytryna, rozpuszczalnik, zmywacz do paznokci, alkohole, płyny do mycia naczyń lub inne tego typu porady ponieważ w większości przypadków kończą się one bardzo źle i skóra nie nadaje się już do wyczyszczenia środkami a tylko do naprawy serwisowej.

Po użyciu MAGIC INC ROLLER PLUS zalecamy wyczyszczenie i pielęgnacje całej powierzchni mebla za pomocą zestawu KERASOFT lub wyczyszczenie mebla środkiem SOFT CLEANER i zabezpieczenie czyszczonego miejsca za pomocą środka PROTECTION CREAM.

Jak często czyścić meble?

Aby zachować najwyższy poziom nawilżenia i ochrony mebli należy je czyścić minimum 3-4 razy w roku zestawem KERALUX.

Jak często czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerkę samochodową należy czyścić minimum 3-4 razy w roku zestawem CORALUX, przy czym siedzenie kierowcy można czyścić nawet co 2 miesiące, ponieważ jest one najbardziej narażone na negatywne skutki użytkowania takie jak przetarcia, przebarwienia, przesuszenia.

Jak często czyścić obuwie i galanterię?

W zależności od częstości użytkowania obuwie i galanterię należy gruntownie czyścić i impregnować po każdym większym zabrudzeniu oraz regularnie przecierać wilgotną bawełnianą szmatką LCK minimum raz w tygodniu. W zależności od koloru skóry i stopnia zabrudzenia obuwie i galanterię czyścimy zestawem KERALUX (ciemne, regularnie zabrudzone skóry) lub CORALUX (jasne, mocniej zabrudzone skóry).

Czy da się odbudować lub nanieść fabryczną warstwę ochronną?

Każdy nowy mebel, utrzymany w dobrym stanie lub nawet zniszczony możemy zaimpregnować serwisowo produktem Leather Top Finish Spray – potocznie znany jako warstwa wykończeniowa po naprawach skóry lub też jako lakier bezbarwny dla skóry. Warstwa wykończeniowa jest tylko zmywalna chemicznie lub ścieralna mechaniczne, również przez tarcie wynikające z użytkowania mebli. Przedłużeniem żywotności fabrycznej warstwy ochronnej lub naniesionej za pomocą środka LEATHER TOP FINISH SPRAY jest regularne czyszczenie i konserwacja tapicerki 3-4 razy w roku środkami LCK.

Czy da się zabezpieczyć skórę przeciw przebarwieniom od spodni typu „jeans”, garniturów lub innych farbujących materiałów?

Nasza firma jako jedyna wyszła naprzeciw potrzebom Klientów i stworzyła specjalny środek do impregnacji skór KERALUX STRONG PROTECTOR, który zmniejsza ryzyko powstania trwałych, trudnych do usunięcia przebarwień na skórze. Środek poprzez zmniejszenie tarcia skóry zmniejsza również wycieranie się ubrań, co przedłuża również ich żywotność.

Czym wyczyścić marker lub długopis permanentny?

Tego typu zabrudzenia można wyczyścić tylko za pomocą środka BALLPOINT PEN REMOVER. Środek czyści plamy nawet 1-2 miesiące stare, jednak warunkiem użycia go jest nie czyszczona żadnym preparatem powierzchnia. Jest to bardzo silny środek, dlatego należy bardzo dobrze zapoznać się z jego instrukcją obsługi.

Co zrobić jeżeli czyszczenie nie przyniosło pożądanych efektów?

Jeżeli po czyszczeniu na skórze pozostały jeszcze jakieś zabrudzenia, a czyszczenie zostało wykonane zgodnie z instrukcją należy skontaktować się z nami w celu ustalenia rozwiązania problemu.

Posiadamy możliwość produkcji zestawów do naprawy nawet 1 siedziska, przez co koszta nie są aż tak wysokie jak kompletnego zestawu do renowacji całej tapicerki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl